سبد خرید

معرفت دینی(حقیقت، ماهیت و ارزش) منتشر شد.

کتاب حاضر در چهار بخش گرد آمده و هر بخش به برجسته ترین سؤالات در عرصه معرفت دینی، پاسخ می گوید.سؤال های اصلی و اساسی کتاب عبارتند از: چیستی و هستی معرفت دینی و ارزش معرفتی آن، که هر یک در چندین مسئله جزئی تر ارائه می شود.
بخش نخست کتاب به حقیقت معرفت دینی اختصاص دارد. در این بخش به مسائل مختلفی نظیر هستی و چیستی معرفت دینی و بیان نظریات و دیدگاه های گوناگون در عرصه ماهیت و چیستی معرفت دینی می پردازد.
بخش دوم به پرسش هایی درباره واقع نمایی پرداخته است. این بخش نیز همانند بخش نخست، دارای سه فصل که هریک به موضوعی خاص اختصاص دارد؛ از جمله واقع نمایی زبان دین و قرآن، واقع نمایی معارف توصیفی اعتقادی، تاریخی، علمی و… مراد از واقع نمایی، جنبه قابلیت حکایت گری آن است.
بخش سوم به موضوع صدق و اعتبار معرفت دینی اختصاص دارد.
بخش پایانی به ملاک اثباتی معرفت دینی پرداخته است.
از ویژگی های کتاب حاضر این است که جنبه تتبع، توصیف، تجزیه و تحلیل و در نهایت نقادی را به همراه دارد که در ضمن، می توان به عنوان یکی از نوآوری های این تحقیق به شمار آید. نوآوری اصلی این است که به جای پاسخ گفتن به برخی شبهات و مسائل مطرح در زمینه چیستی و چگونگی معرفت دینی، مسئله کلیدی و زیربنایی تر دنبال کرده است، به گونه ای که ضمن حل مسائل و شبهات موجود و محتمل، نسبت به پژوهش های بعدی نقش مبنا و پایه را نیز داراست.
این کتاب به قلم رمضان علی تبارفیروزجایی با شمارگان1000 نسخه، 388 صفحه و قیمت 12000 تومان منتشر شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader