سبد خرید

کتاب ذوق لطیف ایرانی/دفتر دوم: لبخند علما به قلم علی ابوالحسنی(منذر) منتشر شد.

عالمان و حکیمان و در یک کلام دانایان نوعاً همه چیزشان عالمانه و حکمت آمیز است، حتی شوخی ها و پرخاش هایشان. آن عالم فرزانه که «حکمت» در عمق جانش رسوخ دارد، زمانی که شادی و نشاط، تمام وجودش را پر ساخته و با دوستان یکدل خویش، «گل می گوید و گل می شنود»، و نیز زمانی که از شدت خشم، چونان دریای طوفانی می شود و حریف را به باد اعتراض می گیرد، سخن و عملش از حکمت و معرفت تهی نیست. واژه ها و مفاهیمی که در هنگام بحران – از شدت شادی گرفته تا کثرت اندوه – از دهن و زبانش می تراود، در کل، حکیمانه یعنی بجا و استوار است. چندانکه می توان، از آن ها نیز، درس ها آموخت و پندها اندوخت.
مجموعه کتاب ذوق لطیف ایرانی که استاد علی ابوالحسنی(منذر) آن را به رشته تحریر درآورده اند، شامل دو دفتر تحت عناوین پیش پرده و لبخند علما می باشد. در این مجموعه، نویسنده ارجمند از لابلای صفحات تاریخ و فرهنگ ایران زمین با نگاه تیزبین خود، سطرهایی را برگزیده اند که نمایانگر بخشی از ذوق مردمی است که ظرافت اندیشه و لطافت روح، بارزترین ویژگی آنان است.باید خاطر نشان کرد که مجموعه «ذوق لطیف ایرانی» صرفاً برای تفنن خواننده و چیزی از سنخ «بخوانیم و بخندیم» یا «گوناگون» نیست؛ بلکه می کوشد در قالب طرح مطالب شیرین و جذاب، جلوه های گوناگون ذوق و هنر مردم این سرزمین را در شئون و عرصه های مختلف نشان دهد.
دفتر دوم از مجموعه ذوق لطیف ایرانی با عنوان پیش پرده به قلم علی ابوالحسنی(منذر) در قطع رقعی، 291 صفحه، 2500 نسخه و بهای 23000 تومان منتشر شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader