سبد خرید

شماره جدید ماهنامه فرهنگی و اجتماعی حاشیه منتشر شد

مدت زیادی نیست که ماهنامه فرهنگی و اجتماعی حاشیه به صاحب امتیازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و توسط مرکز پژوهش های جوان منتشر می شود و در همین مدت کوتاه توانسته است جای خود را در بین سایر نشریات باز کند و مورد توجه مخاطبان بالاخص طلاب جوان حوزه های علمیه قرار گیرد.
ششمین و هفتمین شماره از ماهنامه «حاشیه» در 100 صفحه منتشر شد، که در آن می خوانیم:
«از شاگردی بنایی تا استادی فلسفه»، عنوان تیتر اصلی این شماره است که به زندگی و تجربیات طلبگی استاد غلامرضا فیاضی اختصاص دارد. گزارش ماه این شماره، از ابعاد مختلف پایگاه «نماز جمعه» می‏گوید و پرونده‏های این شماره، به دو موضوع «طلاب جدیدالورود» و «نقش روحانیون در دفاع مقدس» می‏پردازد.
در پرونده طلاب جدیدالورود با عنوان «بدان ایدک الله» به مطالبی با این عناوین برمی‏خوریم: متن و حاشیه زندگی صنفی طلبه، ابعاد رشد جامع، سه گام یک طلبه، هنر برنامه‏ریزی، حجره ادامه کلاس توست، و خاطراتی از روزهای اول طلبگی عالمان دین.
در پرونده دوم نیز با تاریخچه نخستین تشکل رزمی روحانیون در دفاع مقدس آشنا خواهیم شد و داستان شهادت اولین اسیر و شهید روحانی را خواهیم خواند. حاج آقا صلواتی، طلبه نفوذی،یادی از مؤسس هیأت رزمندگان و دو طلبه و دسته نمازشب‏خوان‌ها، از دیگر مطالب این پرونده هستند.
در بخش «مدرسه ماه»، گزارشی از مدرسه فیضیه بابل آمده و در بخش «طلبه ماه»، مصاحبه‏ای خواندنی با یک طلبه موفق هندی.
گزارشی از دیدار منتشرنشده شورای حوزه‏های استان تهران با مقام معظم رهبری، دست‏نوشته‏ای منتشرنشده از مرحوم آیت‏الله احمدی میانجی، مصاحبه با نویسنده رمان «تن‌ها»، نکاتی برای اداره بهتر مسجد، گزارشی از جنگ قدرت در وبلاگستان و کلیدهای طلایی تبلیغ، از دیگر مطالب خواندنی این شماره از حاشیه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader