سبد خرید

کتاب خورشید در مشت: مجموعه شعر ویژه بیداری اسلامی منتشر شد.

به شهادت پیشینه تاریخی، فرهنگی و ادبی ما ایرانیان مسلمان، ادب مقاومت از دیرباز با ما همراه بوده است و از روزگار اساطیر کهن فارسی حتی اسطوره های مقاومت و بیداری و عدالت طلبی در این سرزمین حضوری پررنگ و همیشگی داشته اند. از طرفی ادب پایداری از نخستین روزهای شکل گیری اش همواره ادبی پاک و زلال و عدالت جو و عدالت طلب بوده است.
در تمام دوره های شعر فارسی از سبک خراسانی و عراقی تا مکتب وقوع و سبک هندی و تا دوره بازگشت و شعر مشروطه و تا ادبیات عصر انقلاب اسلامی، همواره ادب مقاومت به عنوان ادبیاتی پرتکاپو و زنده حضوری فعال داشته است، اما به باور هر اهل فکر و باوری، ادبیات این سال ها، ادبیاتی است که به تمامی با ادب مقاومت گره خورده است و در هیچ دوره ای این همه شعر و حکایت و داستان و … در موضوع ادبیات مقاومت آفریده نشده است.
ادبیات انقلاب اسلامی درختی است که اگرچه از عمرش فقط چند دهه می گذرد، به اندازه چند قرن قد کشیده است و شاخه های بالنده و بزرگ با میوه های رنگین و آبدار، این درخت را تماشایی کرده است؛ تا جایی که تنومندترین شاخه این درخت شاخه ادبیات مقاومت است. ادب مقاومت ریشه در حماسه های جاودانی چون اسطوره های دینی و ملی ما دارد. ادب مقاومت ما از جاده خونین عاشورا و کربلا عبور کرده است. در کنار حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس، رهبری فرزانه مردی سترگ چون حضرت امام خمینی(ره) و سپس حضرت آیت الله خامنه ای را نباید فراموش کرد. حضور این انسان های معنوی و خدایی با باورهای راستین و شعارهای دفاع از مظلومان به نوعی خود بارزترین جلوه ادب مقاومت است.
در چند دهه اخیر هیچ کشوری چون ایران در حمایت از آرمان های مظلومان و پابرهنگان جهان گام برنداشته است. روز قدس با نام حضرت روح الله گره خورده است و جهان امروز، ایران و ایرانی را به عنوان پرچمدار بیداری و دفاع از مظلومان جهان به رسمیت می شناسد. امروز چشم امید مردم فلسطین، لبنان، افغانستان، عراق و سرزمین های بحرین و مصر و لیبی و یمن و … به ایران اسلامی و انقلاب حضرت روح الله خمینی(ره) است.
آری بیداری اسلامی که امروز در جای جای جهان خود را به منصه ظهور گذاشته است، بیش از همه وامدار تفکر و اندیشه بیدارگرانه حضرت امام است. خدای را شاکریم که در این چند دهه جوانان غیور ایران اسلامی در تمام عرصه ها پا به پای ولایت گام برداشته اند و سدهای آهنین استکبار را شکسته اند و با خون خویش به پاسداری از آرمان های ارزشمند اسلام و انقلاب برخاسته اند. خدای را شاکریم که شعر و ادب و فرّ و فرهنگ در رهبری این مردم و در میان اقشار شهری و روستایی ما حضوری چشمگیر و همیشگی داشته و دارد و ادب مقاومت، ادب امروز و هر روزه ماست.
اشعار کتاب خورشید در مشت: مجموعه شعر ویژه بیداری اسلامی نشان از «بیداری اسلامی» در جای جای جهان دارد. بیش از همه این بیداری در جان و باور ما – در ایران – خود را نشان داده است و اینک موج بیداری از کشورهای منطقه، از کشورهای عربی گذشته و در آفریقا و اروپا و دیگر سرزمین ها خود را به شکلی جدی به نمایش گذاشته است. بی گمان فردا جهان از اتفاق های تازه لبریز خواهد شد.
این شعرها گواه صادق مظلومیت ماست. گواه صداقت راه امام حقانیت اسلام و تشیع علوی است. این شعرها از چرخش ذوالفقار علی(ع) است و از سلاله عاشورا. تنها یک مشت شعار و شعر نیست، حقیقتی است که جهان آن «خورشید در مشت» را به زودی باور خواهد.
مجموعه خورشید در مشت: مجموعه شعر ویژه بیداری اسلامی به اهتمام عبدالرحیم سعیدی راد شامل دو بخش است؛ بخش اول دربرگیرنده مقالات محققانی است که با بررسی اشعار سروده شده برای جریان بیداری اسلامی به تحلیل و ارزیابی علمی این آثار پرداخته اند و می تواند منبعی مناسب برای شناخت هرچه بهتر و تحقیقی تر شعر بیداری محسوب گردد. بخش دوم مجموعه را نیز اشعار تشکیل می دهد.
کتاب خورشید در مشت: مجموعه شعر ویژه بیداری اسلامی به اهتمام عبدالرحیم سعیدی راد در قطع رقعی، 410 صفحه، 2000 نسخه برای نخستین بار منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader