سبد خرید

رونمایی از سیره صحیح پیامبر اعظم(ص)

آیین رو نمایی مجموعه دوازده جلدی «سیره صحیح پیامبر اعظم(ص)» تالیف علامه سید جعفر مرتضی عاملی و ترجمه آقای دکتر محمد سپهری تحت اشراف گروه تاریخ و تمدن پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی روز یکشنبه 28 خرداد ماه 1391 برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در این مراسم که از ساعت 17:30 الی 19 در تالار علامه جعفری(ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد، آقایان اساتید حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر رشاد، حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی یوسفی غروی، دکتر محمدصادق آئینه‌وند و مترجم اثر، دکتر سپهری در خصوص «سیره صحیح پیامبر اعظم(ص)» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
لازم به ذکر است این کتاب در دوازده جلد به بررسی زندگی و سیره پیامبر اعظم(ع) در مقاطع مختلف می پردازد. در مقدمه این کتاب می خوانیم: «کتاب الصحیح من سیره النبی الاعظم(ص)، تبیین کننده سیره رسول خدا(ص)، به مثابه یک منبع ذی قیمت معرفت شناختی، که مسلمانان می توانند همه اعمال، رفتار و گفتار خود را از آن الگو برداری کنند، به نقد و ارزیابی عالمانه حدیث در حوزه تاریخ و سیره، می پردازد. نویسنده دانشمند این کتاب، علامه سید جعفر مرتضی عاملی که آثار قابل تقدیر دیگری نیز در همین حوزه دارد، بی تردید کتاب حاضر خود را به جهاتی کامل ترین، مفصل ترین و محوری ترین پژوهش خویش در قلمرو نقد و ارزیابی حدیث، قرار داده است. الصحیح، از سوی محافل علمی، مورد توجه اندیشمندان حوزه و دانشگاه قرار گرفته و جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیره رسول اکرم(ص) در سال 1371 را به خود اختصاص داده است.
نویسنده علاوه بر سبک ویژه در سیره نگاری که بر آموزه های کلامی و نقد و ارزیابی حدیث در حوزه تاریخ مبتنی است، در این زمینه اصول و مبانی راهبردی نوینی به خواننده ارائه می دهد؛ دیدگاه های ابتکاری ارزشمندی در شماری از حوادث و وقایع مهم و سرنوشت ساز تاریخ اسلام دارد. همین ویژگی های منحصر به فرد است که الصحیح را از دیگر کتاب های قدیم و جدید سیره ممتاز کرده است. از این بابت نیز می تواند الگوی مناسبی برای پژوهشگران و محققان ارجمند باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader