سبد خرید

اصلی ترین مشکل ناشران کاهش سرمایه است.

سید غلامرضا حسینی مدیر مسئول سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مجمع ناشران انقلاب "منانشر"، در خصوص بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیش از 600 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب امسال حضور فعال و مؤثری دارد. و همچنین بیش از 60 عنوان کتاب چاپ اوّل برای اولین بار در نمایشگاه کتاب عرضه می شود. 
وی در ادامه افزود: مهمترین کتابی که از سوی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین­المللی کتاب تهران عرضه می شود، ترجمه کامل کتاب فاخر الصحیح من سیرة النبی الاعظم(ص) اثر علامه سید جعفر مرتضی عاملی می باشد که دکتر محمد سپهری آن را به فارسی ترجمه کرده­است و در قالب یک مجموعه با بیش از هفت هزار صفحه و تحت عنوان سیره صحیح پیامبر اعظم(ص) تقدیم علاقمندان می کند.
مدیرعامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در خصوص اهداف پژوهشگاه تصریح کرد: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اهدافی ارزشمند از جمله نقادی و بازپیرایی مواریث معرفتی علمی بازمانده از سلف صالح، در حوزه دین­ پژوهی و حکمت و معرفت دینی و نظامات اجتماعی،بازآرایی و ارائه مناسب معارف دینی، اهتمام به نظریه­ پردازی، نوآوری در قلمرو اندیشه دینی ، مطالعه تطبیقی و نقد مبتکرانه مکاتب فکری معارض،  دفاع علمی از حکمت و اندیشه و فرهنگ دینی،  تلاش برای رفع نیازهای علمی و نظری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسیری را برای خدمت به حوزه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزیده است. 
حسینی در پاسخ به سوال تأثیرات افزایش قیمت کاغذ بر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چه بوده و چه راهکارهایی در این خصوص به کار بسته است؟ تاکید کرد: اصلی­ ترین مشکلی که ناشران در سال 91 با آن مواجه خواهند شد کاهش سرمایه است این کاهش سرمایه به دلیل عدم شناور بودن قیمت کتاب، رُخ می دهد. افزایش قیمت مواد اولیه بالاخص کاغذ موجب شد، که ناشران در ازای فروش موجودی کتاب­های فعلی، امکان همان حجم تولید را نداشته باشند. البته به نظر می­رسد: سرانه هزینه خرید کتاب خانواده­ها به دلیل گران شدن قیمت کتاب به همان اندازه افزایش پیدا نکند و در نهایت ممکن است اثر معکوس بر عرضه کتاب هم داشته باشد. ضروری است دستگاههای مسئول در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.
عضو هیات مدیره مجمع ناشران انقلاب در ادامه با اشاره به این نکته که مجمع ناشران انقلاب اسلامی گام هایی خوب برای کاهش قیمت کاغذ برداشته است تصریح کرد: مجمع ناشران تلاش­های خوبی از جمله نامه ­ای که به وزیر صنعت و معدن از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی ارسال شد، اقدام خوبی بود.
حسینی در پایان صحبت های خود افزود: اگر برای بیست و پنجمین نمایشگاه بین­ المللی کتاب تهران غرفه­ ای با متراژ بیشتر در اختیار سازمان انتشارات قرار گیرد، امکان عرضه آثار برتر فرهنگ و اندیشه اسلامی مهیاتر و مخاطبان بیشتری بهره­ مند می شوند. 
بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با پیام «ربع قرن جهاد فرهنگی» از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader