سبد خرید

انتشار کتاب مبانی و پیش انگاره های فهم دین به قلم حمیدرضا شاکرین

دغدغه اصلی عالمان دینی و تلاش های طاقت فرسای آنان همواره در جست و جوی یافتن فهم و معرفت صادق، ضائب، معتبر، مشترک و هماهنگ با مراد شارع، از دین بوده است. ماحصل این سخت کوشی ها، پدید آمدن میراثی گران بها و ذخایری گران سنگ است که جام زلال آن می تواند کام عطشناک جویندگان حقیقت را از جرعه های خوشگوار وحی الهی و سنت نبوی و ولوی سیراب سازد. به رغم این تلاش ها در عصر جدید، پاره ای از گرایش های هرمنوتیکی، ارزش و اعتبار معرفت دینی را با چالش هایی جدی رو به رو ساخت. بخش مهمی از این چالش ها، مبانی و زیرساخت های فهم و معرفت دینی را نشانه رفته و به تبع آن کل معرفت دینی را دستخوش مشکلاتی انگاشته است.
کتاب مبانی و پیش انگاره های فهم دین، به بررسی مهم ترین اصول و مبانی فهم دین، که مورد پذیرش عالمان شیعه و زیرساخت فهم و معرفت دینی آنان است، می پردازد. در این بررسی ضمن اکتشاف مبانی، توجیه های لازم نسبت به آنها به عمل آمده و گمانه های رقیب، مورد نقد واقع شده اند. افزون بر آن، بررسی کارکردها و برون دادهای این اصول در فرایند فهم دین مورد توجه نویسنده، جناب آقای حمیدرضا شاکرین بوده است.
هدف از انتشار کتاب مبانی و پیش انگاره های فهم دین، در درجه نخست، رونمایی از زیرساخت های نظری فهم دین و در پی آن استنتاج اقتضاها و برون دادهای روش شناختی آن در راستای تکامل فهم  و معرفت دینی است. افزون بر آن، با ارائه تحلیل و تبیینی نو از جایگاه منطقی این مبانی و کارکردهای آنها، چندی از شبهات مطرح در حوزه معرفت دینی را به گونه ای درخور و شایسته پاسخ گو باشیم.
کتاب مبانی و پیش انگاره های فهم دین به قلم حمیدرضا شاکرین در قطع رقعی، 407 صفحه، 2000 نسخه و بهای 6500 تومان برای نخستین بار به چاپ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader