سبد خرید

صبح امروز نشست مجمع ناشران انقلاب اسلامی در خبرگزاری فارس با حضور اعضای هیئت مدیره این مجمع شامل محمد‌علی فقیه، محمد حمزه‌زاده، میثم نیلی و سیدغلامرضا حسینی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

حسینی: طرح تأسیس فروشگاه کتاب و «رادیو کتاب» اجرایی می‌شود
خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: کار جدیدی که به پیشنهاد مجمع در حال راه‌اندازی آن هستیم «رادیو کتاب» است که جلسات مقدماتی آن برگزار شده است.
در این مراسم سیدغلامرضا حسینی، مدیرعامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی فرصت تاریخی در اختیار ما قرار داده است و رهبر معظم انقلاب به عنوان فردی خلاق و کتاب‌خوان حرفه‌ای و کتاب شناس هستند با این وجود همه چیز برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی مهیا است و در این زمینه صحبت‌های رهبر معظم انقلاب باید نقشه راه ما باشد.
* نگاه بازرگانی تبلیغ در عرصه کتاب و کتابخوانی باید برداشته شود
وی اضافه کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری بیشتر درباره بحث کتاب و کتابخوانی است و اگر ما فرمایشات چند روز اخیر ایشان را بازخوانی کنیم  «کتاب روز به روز در جامعه بشری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ ابزارهای نوظهور مهمترین کارهایشان این است که مجموعه کتاب‌ها و خود کتاب‌ها را به مخاطبان منتقل کنند».
حسینی ادامه داد: فرمایشات مقام معظم رهبری منظومه‌ای را پیش روی ما گذاشته و نقشه راهی را تبیین می‌کنند چرا که ایشان برخلاف اینکه در جامعه از بی‌اقبالی به کتاب سخن گفته می‌شود به ما امید می‌دهند و به ترویج کتاب توجه داشته و تمام دستگاه‌های مسئول را مؤظف می‌کنند.
وی افزود: معتقدم در این فرصت تاریخی با توجه به بیانات صریح مقام معظم رهبری، اهالی فرهنگ که می‌توانند ناشران، بخش‌های مختلف فرهنگی کشور و دستگاه‌های تبلیغی باشند اگر آنها در این فرصت تاریخی به وظایف خودشان عمل نکنند قطعاً در برابر این وظیفه، مسئول هستند چرا که امکان اینکه چنین فرصت زمانی برای ما پیش بیاید، وجود نخواهد داشت.
حسینی اضافه کرد: ما باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنیم چرا که در راستای چشم‌انداز 20 ساله افق 1404 می‌توانیم متمم این‌چنینی در عرصه کتاب داشته باشیم یا در نهایت شبیه نقشه جامع علمی کشور یک نقشه جامع فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز تبیین کنیم و در مراجع قانونی و ذی  صلاح تصویب شود تا نسبت به آن بتوانیم بحث کتاب و کتابخوانی را پی‌گیر باشیم.
وی با بیان اینکه در بیانات مقام معظم رهبری به بحث تبلیغ به صورت جدی پرداخته شده است، بیان کرد: هم‌اکنون در کشور به بحث تبلیغ با نگاهی تجاری نگریسته می‌شود و به نوعی دستگاه‌های مختلف به تبلیغ به عنوان امری بازرگانی نگاه می‌کنند.
حسینی تصریح کرد: معتقدم باید رویکر تبلیغ عوض شود و در عرصه کتاب نگاه بازرگانی به تبلیغ را در دستگاه‌های مختلف همانند صدا و سیما و رادیو برداریم و این امر در تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم باید اجرایی شود.
* طرح تأسیس فروشگاه کتاب و «رادیو کتاب» بزودی اجرایی می‌شود
مدیرعامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مجمع ناشران انقلاب اسلامی در برنامه‌هایی که برای سال 90 خود تدارک دیده بحث شبکه کردن فروشگاه‌های کتاب اعضای مجمع است که انشاءالله نیمه دوم سال محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه در بحث شبکه کردن فروشگاه‌های کتاب اعضای مجمع کار جمع‌آوری بانک‌های اطلاعاتی انجام شده است، اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های این مجمع در سال 90 می‌توان به طرح تأسیس فروشگاه کتاب که مراحل اولیه آن تصویب شده و پیگیر مراحل بعدی آن هستیم، اشاره کرد.
حسینی ادامه داد: کار جدیدی که به پیشنهاد مجمع در حال راه‌اندازی آن هستیم «رادیو کتاب» است که جلسات مقدماتی آن برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader