سبد خرید

واقعیت اجتماعی و اعتباریات از دیدگاه علامه طباطبایی و جان سرل در کتابی از منصوره اولیایی

کتاب واقعیت اجتماعی و اعتباریات از دیدگاه علامه طباطبایی و جان سرل که به بررسی تطبیقی واقعیت اجتماعی از دیدگاه جان سرل و اعتباریات علامه طباطبایی می پردازد، تلاشی ارزشمند در جهت شناخت میراث غنی فلسفی و اجتماعی گذشته ما می باشد. این اثر به مقایسه جان سرل و علامه طباطبایی با تمرکز بر مباحث اجتماعی پرداخته و اعتباریات اجتماعی را که مورد غفلت اندیشمندان بوده است، مورد بررسی قرار می دهد. در این اثر سعی شده است با تکیه بر بحث اعتباریات اجتماعی، مشابهت ها و تفاوت های میان علامه طباطبایی و جان سرل، مشخص شود. به جرأت می توان گفت که این اثر، اثری نو در حوزه فلسفه اجتماعی است که به واسطه نشان دادن مباحث عمیق و در عین حال جدید در دنیای غرب، توجه در آثار علامه، نقد رویکردهای پیشین به مبحث اعتباریات و توجه به مسئله اعتباریات اجتماعی و مقایسه آن با دیدگاه فیلسوف بزرگ قرن بیست، جان سرل، قابل توجه و تأمل است.
دیدگاه جان سرل در مورد واقعیت اجتماعی شباهت زیادی به دیدگاه علامه طباطبایی در مورد اعتباریات اجتماعی دارد، لیکن تفاوت های بنیادین و هستی شناختی ظریفی در دیدگاه این دو وجود دارد که در این کتاب به آن پرداخته می شود.
کتاب در سه فصل سامان یافته است:
فصل اول: واقعیت اجتماعی
فصل دوم: اعتباریات و هویت های اعتباری
فصل سوم: مقایسه دیدگاه جان سرل و علامه طباطبایی در باب واقعیت اجتماعی
کتاب واقعیت اجتماعی و اعتباریات از دیدگاه علامه طباطبایی و جان سرل به قلم منصوره اولیایی، در 256 صفحه، شمارگان 2500 نسخه و با قیمت 4000 تومان برای اولین بار به زیور طبع آراسته گردید.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 88505402 و 88503341 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader