سبد خرید

آیین افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی

“آیین افتتاحیه مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حضور ناشران عضو و میهمانانی از مجامع فرهنگی و هنری و مسوولین و فعالان حوزه نشر کشور برگزار می شود.
اگرچه مجمع ناشران انقلاب اسلامی در آبان ماه سال جاری طی نشستی رسانه ای اعلام موجودیت کرد ولی قرار است این مجمع دوشنبه شانزدهم اسفندماه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کند.
مجمع ناشران انقلاب اسلامی که متشکل از ناشرانی همچون سوره مهر، امیرکبیر، بوستان کتاب، به‌نشر، نشر شاهد، سروش، الهدی، نشر بین الملل، انجمن قلم ایران، کانون اندیشه جوان، کتاب ناب، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، نشر شهر، و ده ها ناشر دیگر است با هدف مطالعه و طراحی و برنامه‌ریزی برای ارتقای وضع نشر، آموزش نیروی انسانی، توسعه کمی و کیفی فضاهای عرضه کتاب، غلبه بر کاستی‌ های موجود، گشودن مسیر‌های جدید در راه نشر کتاب‌های حوزه فکری و عملی انقلاب اسلامی، فعالیت در سطح کل جغرافیای کشور و ورود به بازارهای جهانی شکل گرفت.

از دیگر اهداف این مجمع، توانمند سازی، ارتقاء کیفیت، هم‌افزایی ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف مجمع و فعالیت‌های جبهه‌ای و هماهنگ، تلاش برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های ترویجی و توزیعی در عرصه کتاب با لحاظ نیازسنجی دقیق از مخاطبان، ایجاد پاتوق همفکری و هم‌افزایی ناشران در سراسر کشور برای بهینه شدن وضعیت نشر، کتاب و کتابخوانی و کمک به دستگاه‌های مسئول و … است.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از رهنمود‌های راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی، با استفاده بهینه از ظرفیت‌های مادی و معنوی ناشران عضو و فعالان همسو با اهداف خود در عرصه نشر کتاب و کتابخوانی و ایجاد انسجام، وحدت رویه، تعامل و هماهنگی، هم‌افزایی و برنامه‌ریزی مشترک در راستای راهبردهای کلان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، بستر مناسبی برای ارتقاء کیفیت محتوایی و فنی در عرصه تولید، ترویج و توزیع کتاب و شکل‌گیری بازارهای جدید با توجه به نیازهای متنوع، علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی و در جهت مقابله با جبهه معارض در این عرصه خواهد بود.

مراسم آغاز به کار رسمی این مجمع روز دوشنبه ، ساعت 16 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی علاوه بر عضویت در مجمع به عنوان عضو هیات مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader