سبد خرید

عرضه تازه ترین مجلات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نماشگاه مطبوعات

‘سیدغلامرضا حسینی’ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا اظهار داشت: کتاب نقد فصلنامه ای انتقادی – فکری در حوزه علوم انسانی یکی از مجلات ارایه شده این پژوهشگاه در نمایشگاه مطبوعات است که تاکنون 49 شماره آن منتشر شده است.
وی خاطرنشان کرد: ‘قبسات’ عنوان فصلنامه علمی، پژوهشی در حوزه فلسفه دین و کلام جدید از دیگر آثار منتشره پژوهشگاه است که آخرین شماره آن به موضوع خداشناسی پرداخته و در نمایشگاه مطبوعات در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.
مدیر مسوول سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: در این نمایشگاه همچنین چهل و یکمین شماره فصلنامه تخصصی معرفت شناسی و حوزه های مرتبط ‘ذهن’، فصلنامه علمی، پژوهشی ‘اقتصاد اسلامی’ که با چاپ سی و پنجمین شماره گام های موفقی در ارایه الگوی صحیح اقتصادی برداشته، به نمایش در آمده است.
حسینی به تهیه و چاپ ‘حقوق اسلامی’ به عنوان فصلنامه علمی، تخصصی در حوزه فقه و حقوق اسلامی، اشاره کرد و افزود: تاکنون 18 شماره از این فصلنامه منتشر شده است.
وی اظهار داشت: ماهنامه زمانه دربرگیرنده اندیشه و تاریخ سیاسی ایران معاصر دیگر مجله ارایه شده در نمایشگاه مطبوعات است که تاکنون بیش از 90 شماره آن منتشر شده و سری جدید آن از سوی کانون اندیشه جوان یکی از موسسات وابسته به پژوهشگاه در حال انتشار است.
حسینی از فصلنامه علمی، تخصصی ‘الحکمه’ که به زبان عربی و با گستره بین المللی و فصلنامه علمی، تخصصی ‘حکمت’ که به زبان انگلیسی و برای مخاطبان خارج از کشور منتشر می شود، به عنوان دیگر دستاوردهای پژوهشگاه نام برد که در نمایشگاه مطبوعات ارایه شده است.
وی بیان داشت: علاقمندان و بازدیدکنندگان از هفدهمین جشنواره بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها علاوه بر امکان خرید مجلات، امکان اشتراک و تمدید نشریات را دارند و محصولات غرفه با تخفیف عرضه می شود.
وی اظهار داشت: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی یک موسسه عالی پژوهشی، بین المللی و غیرانتفاعی دارای مجوز رسمی فعالیت از شورای عالی گسترش آموزش کشور است که دهم اردیبهشت ماه سال 1373 رسما آغاز به کار کرده است.
وی ادامه داد: لزوم تحقیق دقیق، جامع و منسجم، پیرامون زیرساخت های اندیشه دینی و نظامات اجتماعی مبتنی بر آن، پردازش علمی و روزآمد موضوعات فکری به فراخور مقتضیات عصر و درخور انقلاب اسلامی از اهداف این نهاد به شمار می رود.
وی تصریح کرد که در حال حاضر این پژوهشگاه دارای پنج پژوهشکده و 19 گروه علمی و 9 مجله تخصصی است.
مدیر مسوول سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خاطرنشان کرد: بخشی از فعالیت های هدفمند و متمرکز این پژوهشگاه در حوزه های مختلف علوم انسانی، چاپ و انتشار بیش از 800 عنوان کتاب و مجله است که بخش قابل توجهی از نیازهای مطالعاتی جوانان، دانشجویان، طلاب و فرهیختگان علاقه مند را مرتفع کرده است.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها که از سوم آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) آغاز شده دهم آبان ماه به کار خود پایان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader