سبد خرید

اندیشه های رنه دکارت بررسی می شود.

کتاب شک می کنم پس هستم(بررسی اندیشه های رنه دکارت) اثر محمدابراهیم بخشنده در حجم 136 صفحه و با قیمت 1800 تومان منتشر شد.

امروزه هرکسی در هرکجا از دنیا که زندگی کند، هم در خانه، هم در کوچه و بازار و هم در محل کار از دستاوردهای تمدن جدید غرب استفاده می کند. تمدنی که با رنسانس و پس از دوره تقریباً هزار ساله قرون وسطا آغاز شده و در عصر حاضر در سرتاسر جهان رسوخ و رخنه کرده است.

اگرچه پیدایش علم و فلسفه جدید که نتایج و عوارض فراوانی را به همراه داشته، مرهون تعالیم اندیشمندان بزرگی است که در صدر دوره جدید ایفای نقش نموده اند، اما بیشتر مورخین و صاحب نظران بر این اعتقادند که نقش دکارت مؤثرتر و برجسته تر از بقیه بوده است، زیرا دیگران حداکثر در مبانی و اصول گذشتگان تردید ایجاد کرده ولی نتوانسته اند مکتب و فلسفه جایگزینی ارائه نمایند، و لذا این دکارت بوده است که ضمن ایجاد تردید و ترک تقلید از گذشته، مکتبی عرضه نمود که مبانی و اصول آن در پیدایش دوره جدید غرب تأثیر فراوانی داشته است. از این روست که به حق از وی به عنوان مؤسس و معمار علم و فلسفه جدید سخن رفته است.

در کتاب شک می کنم پس هستم، ابتدا در فصل اول به زندگی نامه دکارت اشاره شده و با تشریح عصر وی، تأثیر و تأثر او مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در چهار فصل بعدی با رجوع مستقیم به آثار دکارت و نیز لحاظ شرح و توضیح مفسرین، به تشریح دیدگاه های او در زمینه معرفت شناسی، انسان شناسی، خداشناسی و جهان شناسی پرداخته و در پایان هر فصل با توجه به فلسفه اسلامی نقد و بررسی عقاید وی ارائه شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 88503341 و 88505402 تماس حاصل نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader