سبد خرید

داستان زندگی شیخ بهایی رمان شد.

کتاب خورشید می ماند  اثر کامران پارسی نژاد در حجم 576 صفحه و با قیمت 8000 تومان توسط انتشارات کانون اندیشه جوان منتشر شد.

کتاب خورشید می ماند نخستین اثری است که در قالب "رمان" منتشر شده است. این کتاب روایتی داستانی از زندگی شیخ بهایی، دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است که با قلم روان، فصل های کوتاه، توصیفات و فضاسازی های زیبا و استنادات تاریخی آن را به اثری متمایز تبدیل ساخته است.
بهاءالدین محمدبن حسین عاملی، معروف به شیخ بهایی هشتم اسفندماه 925 خورشیدی در بعلبک متولد شد و هشتم شهریور1000 خورشیدی در اصفهان به دیار باقی شتافت. این دانشمند نامدار در دانش های فلسفه، منطق، هیأت و ریاضیات تبحر داشت و حدود 95 کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان، فقه، مهندسی و هنر برجای ماند.
از آثار و تألیفات این دانشمند می توان به کتاب های جامع عباسی، الزبده فی الاصول، کشکول، نان و حلوا، مثنوی رموز اعظم، شیر و شکر، نان و پنیر، موش و گربه اشاره کرد.
کامران پارسی نژاد نویسنده کتاب می کوشد با استناد به منابع و مستندات محکم تاریخی، فرازهایی از زندگی شیخ بهایی را از دوران کودکی این دانشمند مسلمان تا زمان رحلت او بیان کند و نشان دهد با رفتن وی به دیار باقی، راه او همچون خورشیدی فروزان پایدار می ماند.

از این نویسنده پیش از این نیز کتاب «هویت شناسی ادبیات و نحله های ادبی معاصر» از سوی انتشارات کانون اندیشه جوان منتشر شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 88503341 و 88505402 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader