سبد خرید

معنا منهای معنا منتشر شد.

کتاب معنا منهای معنا اثر حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در حجم 152 صفحه توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

این کتاب در چهار گفتار سامان یافته است: گفتار اول: معنا منهای معنا؛این گفتار پرداخته سخنرانی مؤلف در تاریخ 23/2/87 در دانشگاه تهران است که در آن به نقد مدعیات یکی از نمایندگان معنی ورزی های مدرن پرداخته شده است.

گفتار دوم: سیطره مجاز در ساحت هویت تاریخی؛ این گفتار نخست به شرح این مدعا می پردازد که: به محاق افتادن حقیقت، و سیطره مجاز، خصلت روزگار ما، در عرصه های گوناگون معرفت و معیشت است؛ سپس به عنوان ذکر مصداق، تأکید می دارد که سنت، تجدد و فراتجدد، دوره های مخصوص حیات و هویت تاریخی فرهنگی اقلیم و اقوام خطه فرهنگ است؛ در حقیقت حاصل این گفتار، بررسی انتقادی افکار و آرای دکترسیدحسین نصر در سنت گرایی و معنویت ورزی است. این گفتار نیز حاصل سخنرانی مؤلف در تاریخ 15/2/87 در دانشگاه تهران است.

گفتار سوم: حجب النّور شرح حجاب های نورانی در شعر حضرت امام(س)؛ این گفتار حاصل مقاله ای است که مؤلف در همایش «ادبیات عرفانی حضرت امام(ره)» در تاریخ 19/3/83در دانشگاه پزشکی تهران ارائه داده است. در این گفتار پس از اشاراتی به هویت و حیطه شعر امام(س) به شرح ظرائف و طرائف آمده در سروده های آن راحل رستگار در باب حجاب های نورانی پرداخته شده است.

گفتار چهارم: شهود و شیدایی؛ در این گفتار ضمن بررسی ادوار شعرسرایی امام(ره)، مضامین معرفتی اشعار آن بزرگ، کوتاه و گذرا بازکاویده و بازخوانی شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 88503341 و 88505402 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader