سبد خرید

کتاب آرای اخلاقی علامه طباطبایی منتشر شد.

کتاب آرای اخلاقی علامه طباطبایی در حجم 496 صفحه و شمارگان 2500 نسخه و با قیمت 5400 تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به زیئر طبع آراسته شد.

هدف از تألیف این کتاب، بررسی مسایل اخلاق و مباحث مرتبط با آن در اندیشه دینی و از نگاه علامه طباطبایی است

 بدون شک آرای علامه طباطبایی در حوزه موضوعات دینی با توجه به احاطه کامل ایشان بر علوم عقلی و نقلی، اهمیت ویژه‌ای در دنیای اسلام دارد.  از این رو در کتاب آرای اخلاقی علامه طباطبایی در ابتدا به مسائل و مباحث حوزه اخلاق پرداخته شده است و سپس آرای علامه در آن خصوص بیان شده است.
کتاب آرای اخلاقی علامه طباطبایی از شش بخش تشکیل یافته که در واقع به اهم مسائل فلسفه اخلاق می پردازد:
– بخش اول: مقدمات مباحث اخلاق؛ فصل اول: چیستی اخلاق و مفاهیم اخلاقی، فصل دوم: رابطه علم اخلاق و علوم دیگر، فصل سوم: آیا اخلاق قابل تغییر است؟
– بخش دوم: منابع و مسالک اخلاقی از دیدگاه علامه طباطبایی؛ فصل اول: مسالک و ورش های اخلاقی، فصل دوم: منطق کشف یا منابع اخلاق اسلامی.
– بخش سوم: مسائل بنیادین اخلاقی از دیدگاه علامه طباطبایی؛ فصل اول: رابطه دین و اخلاق، فصل دوم: رابطه ادراکات حقیقی و اعتباری، فصل سوم: اطلاق و نسبیت در اخلاق و کلیت قوانین اخلاقی.
– بخش چهارم: حسن و قبح عقلی و باید و هست؛ فصل اول: حسن و قبح عقلی، فصل دوم: رابطه باید و هست.
– بخش پنجم: فضایل و رذایل اخلاقی؛ فصل اول: تعریف فضیلت و رذیلت، فصل دوم: چگونگی آراستن به فضایل و دوری از رذایل، فصل چهارم: رابطه فضیلت و سعادت.

– بخش ششم: نسبت اخلاق دینی با اخلاق سکولار و آزادی؛ فصل اول: اخلاق دینی و اخلاق سکولار، فصل دوم: رابطه اخلاق دینی و آزادی از دیدگاه علامه طباطبایی.

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به  این پایگاه اطلاع رسانی مراجعه و با شماره های 885036341-88505402 تماس حاصل نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader