سبد خرید

هشتمین چاپ کتاب سیر تطور تفکر سیاسی امام خمینی(ره) بر روی پیشخوان

کتاب سیر تطور تفکر سیاسی امام خمینی(ره) اثر دکتر نجف لک زایی همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به چاپ هشتم رسید.

  کتاب سیر تطور تفکر سیاسی امام خمینی(ره) در شش فصل سامان یافته است:

فصل اول: کلیات و مفاهیم؛ این فصل به بررسی مفاهیم و کلیات می پردازد.

فصل دوم: ماهیت اندیشه سیاسی اسلامی؛ در این فصل با طرح بحث ماهیت اندیشه سیاسی اسلام تمهیدات تاریخی و نظری لازم برای بحث درباره اندیشه سیاسی امام فراهم شده است.

فصل سوم: ثبات یا تحول؛

فصل چهارم: گذار از اندیشه سیاسی اصلاحی به اندیشه سیاسی انقلابی؛ در این فصل اندیشه امام را در دو مرحله اصلاحی و انقلابی طبقه بندی شده و با اندیشه یکی از فقهای گذشته یعنی محقق سبزواری مقایسه شده است.

فصل پنجم: اصول ثابت در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)؛ در این فصل اصول ثابتی را که مبنای تحول در اندیشه سیاسی قلمداد می شوند مدنظر قرار گرفته و به بحث گذاشته شده است.

فصل ششم: گذار از فقه سیاسی به کلام سیاسی؛ در این فصل ضمن گفت و گو درباره بازتاب های اندیشه سیاسی امام، به تحول مهم دیگری که در عرصه اندیشه سیاسی شیعه در دوره معاصر رخ داده است، یعنی عبور از فقه سیاسی به کلام سیاسی، پرداخته شده است.

این کتاب در حجم 184 صفحه در قطع رقعی و قیمت 1950 تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان انتشارات پژوهشگاه مراجعه نمایند و یا با تلفن های 88503341 و 88505402 تماس حاصل نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader