سبد خرید

آغاز به کار نمایشگاه مطبوعات

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها صبح روز 26 آبان‌ماه، همزمان با ششمین روز از هفته کتاب، با حضور محمدحسین صفارهرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام‌ خمینی(ره) گشایش یافت.
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در افتتاحیه جشنواره پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها، گفت: این نمایشگاه فرصت دیدار مخاطبان با مطبوعات و رسانه‌هاست.

به گفته صفارهرندی، بیشترین آسیبی که متوجه مطبوعات است در نتیجه بی صداقتی برخی از روزنامه‌ها و منابع خبری ایجاد می‌شود که مخاطب را به سمت دیگر منابع اطلاعاتی سوق می‌دهد.

علیرضا عبدالملکیان، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: سال گذشته 15 کشور از کشورهای منطقه و همسایه در نمایشگاه حضور داشتند و امسال نشریات و خبرگزاری‌های 27 کشور از پنج قاره در نمایشگاه حضور یافته‌اند.

همچنین اتومناف اسکندر، رییس کنفدراسیون خبرنگاران آ. سه. آن، ضمن تشکر از مسوولان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به دلیل اطلاع‌رسانی دقیق در این حوزه، گفت: روزنامه‌ها قادر به انعکاس اخبار مهمی اند؛ ولی این مساله منوط به داشتن تخصص است. 

نمایشگاه مطبوعات امسال در 10 بخش روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی و خارجی، موسسات مطبوعاتی، ‌نشریات فرهنگی _ دینی، دفاع مقدس، ورزشی، تخصصی و هنری، اجتماعی، دانشجویی  انجمن‌های صنفی و استانی و نیز پایگاه‌های اینترنتی و دفاتر روابط عمومی‌ سازمان ها برگزار می‌شود.
 
همچنین بیش از 470 نشریه و خبرگزاری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها غرفه دارند.

هفت مجله علمی پژوهشگاه یعنی:فصلنامه قبسات، فصلنامه کتاب نقد، فصلنامه ذهن، فصلنامه اقتصاد اسلامی، فصلنامه فقه و حقوق، دوفصلانه الحکمه و ماهنامه زمانه نیز در این نمایشگاه در غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نمایش گذاشته شده اند که علاقمندان برای بازدید می توانند به شبستان اصلی مصلای امام خمینی(ره)، راهروی نشریات دینی، از ساعت 9 الی 19 مراجعه نمایند.

 پانزدهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها تا 2 آذرماه برپا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader