سبد خرید

دهمین نمایشگاه بین المللی کتاب خراسان رضوی آغاز به کار کرد

دهمین نمایشگاه بین المللی کتاب خراسان رضوی  با حضور استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استان جمعه 24/8/87 آغاز به کار کرد.  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: رشد نشر در خراسان رضوی نسبت به 3 سال گذشته صد در صد افزایش یافته است که این میزان در سال 87 نسبت به سال 86 حدود 6/11 درصد افزایش را نشان می دهد.
وی ادامه داد: این موضوع گویای تقاضای بالای مردم فرهنگ دوست و کتاب خوان خراسان رضوی نیز هست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با ارائه آمار افزایش نشر کتاب در خراسان رضوی گفت: در سال 87 تعداد سه هزار و 450 عنوان و 18 میلیون و 810 هزار و 730 جلد کتاب در خراسان رضوی چاپ شده که بیش از دو هزار و 100 عنوان از این کتب تالیف مستقیم مولفان داخل استان است.
وی افزود: سال گذشته در استان خراسان رضوی شانزده میلیون و 722 هزار و 386 جلد کتاب در حوزه های مختلف از جمله دین، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، زبان، علوم کاربردی و … به مرحله چاپ رسید.
وی در ادامه تاکید کرد: تعدادی ناشر خارجی به همراه 850 ناشر داخلی در دهمین نمایشگاه بین المللی کتاب خراسان رضوی بیش از 90 هزار عنوان کتاب را در 600 غرفه نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار داده اند.
وی با اشاره به رویکرد ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای نوآوری و شکوفایی در برپایی نمایشگاه کتاب امسال، اظهار داشت: در نمایشگاه امسال تنوع در حضور ناشران با عناوین کتب مختلف مد نظر این اداره کل بود به طوری که بیش از 500 غرفه نمایشگاه متعلق به ناشران غیر بومی است.

دهمین نمایشگاه بین المللی کتاب خراسان رضوی از 23 الی 30 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد از ساعت 14 الی 21 به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان خواهد بود. 

علاقمندان برای بازدید از آثار سازمان انتشارات پژوهشگاه می توانند به سالن فردوسی، غرفه 191 مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader