سبد خرید

نمایشگاه فرانکفورت به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب درجهان محسوب می‌شود و امسال میزبان بیش از ۷۴۰۰ ناشر و عرضه کننده کتاب از ۱۰۸ کشور جهان بود که در آن 391 هزار عنوان کتاب را به نمایش گذاشتند.
موضوع اصلی نمایشگاه امسال، آموزش بود که محور اصلی بحث‌ها و نشست‌های کارشناسان و نویسندگان شرکت کننده در نمایشگاه را به خود اختصاص داد. همچنین تاکید بر همگرایی و چندزبانی در حیطه آموزش، از محورهای جلسات آموزشی این نمایشگاه بود.
۵۵ درصد عرضه کنندگان و ناشران کتاب در این نمایشگاه ، ناشران غیر آلمانی بودند و سه هزار و ۲۷۵ ناشر آلمانی هم در این نمایشگاه حضور داشتند که بیشترین تعداد ناشران از یک کشور محسوب می شدند. 
ناشران انگلیسی زبان شرکت کننده از کانادا، آمریکا، بریتانیا، ایرلند، استرالیا، و نیوزیلند رده دوم بیشترین ناشران شرکت کننده را به خود اختصاص داده بودند و حضور کشورهای اروپای شرقی و روسیه نیز در نمایشگاه امسال چشمگیر بود.
یکی از موضوعات مهم این نمایشگاه تاثیرات دیجیتال در دنیای کتاب و کتاب‌های الکترونیکی بود. 
شصتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت که  23 مهرماه طی مراسمی با سخنان وزیر امور خارجه این کشور و "اورهان پاموک" نویسنده ترکیه‌ای برنده جایزه نوبل ادبیات گشایش یافت، پس از پنج روز برپایی به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
preloader