سبد خرید

حضور سازمان در ششمین نمایشگاه کتاب تبریز

ششمین نمایشگاه کتاب تبریز با حضور 600 ناشر از سراسر کشور و با بیش از یکصدهزار عنوان کتاب ایرانی و ده هزار عنوان کتاب خارجی با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین گشایش نمایشگاه کتاب تبریز، این نمایشگاه را جزو چهار نمایشگاه بزرگ کتاب استانی پس از نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد و افزود: با توجه به سابقه و فرهنگ غنی و درخشان آذربایجان و تبریز در دانش و دانش پروری امیدواریم با حمایتهای مادی و معنوی نهادهای استانی شاهد برگزاری بهتر نمایشگاه کتاب در این استان باشیم.
وی خاطر نشان کرد: دردولت نهم گستردگی فعالیتها در خارج از مرکز به گونه کم نظیری افزایش یافته است و برگزاری نمایشگاههای با این کیفیت و کمیت گواهی بر این موضوع می باشد.
استاندار آذربایجان شرقی نیز در آئین افتتاحیه ششمین نمایشگاه کتاب تبریز اهمیت و جایگاه کتاب را در فرهنگ و تمدن اسلامی بسیار ارزشمند عنوان و اظهار امیدواری کرد تا اقبال عمومی مردم استان به کتاب افزایش یابد.
علیرضا بیگی افزود: در عصر حاضر پیشرفت تکنولوژی تا حدی توانسته است عرصه را برای کتاب تنگ نماید اما عاشقان کتاب و کتابخوانی همواره بر جایگاه والای کتاب واقف می باشند.
وی گفت: بهترین راه برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایجاد تمایل به خواندن از دوران کودکی و در نهادهای آموزشی است.
وی ادامه داد: متاسفانه ضعف اطلاع رسانی در مطبوعات و صدا و سیما در معرفی و تبیین ویژگیها و اهمیت کتاب باعث غفلت مردم از کتاب و کتابخوانی شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این آئین، برگزاری سه نمایشگاه متوالی کتاب آذربایجان شرقی را در دولت نهم، موفقیت مطلوبی برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرده و آمادگی استان را برای برگزاری نمایشگاه کتاب در گستره وسیع تری اعلام نمود.
وی اصلی ترین هدف برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز را ایجاد و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.

ششمین نمایشگاه کتاب تبریز از هفده لغایت بیست و سوم مهرماه از ساعت 10 صبح لغایت 21 در محل مصلی سابق تبریز برپاست. غرفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با آثار پژوهشگاه و مؤسسات وابسته آماده بازدید علاقمندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader