سبد خرید

منتشر شد

هدف اصلی کتاب " ابزارهای مشتقه" به قلم غلامعلی معصومی نیا، بررسی فقهی ابزارهای مشتقه در بازار بورس است.این کتاب در یک مقدمه و چهار فصل به شرح ذیل تدوین شده است: فصل اول: شامل کلیات و تعاریف از قبیل: معرفی اجمالی بازار بورس در اقتصاد، تأثیر بازار بورس در سطح کلان اقتصاد، معرفی اولیه ابزارهای مشتقه و جایگاه آن در بازار بورس.

فصل دوم: در این فصل ابتدا روش استنباط مسائل فقهی بیان می شود، سپس مبانی فقهی مورد نیاز برای روشن شدن حکم ابزارهای مشتقه را بررسی می شود. احکام مربوط به بیع سلف، بیع دین، بیع کالی به کالی، بیع حق، شرط ابتدایی، نقش انگیزه در معاملات، پدیده بورس بازی از منظر فقه به طور مستوفی بیان می شود.

فصل های سوم و چهارم: در این دو فصل حکم ابزارهای مشتقه به صورت جداگانه استنباط می شود. در فصل سوم احکام مربوط به Forwards (قراردادهای آتی خاص) و Furures (قراردادهای آتی یکسان) و در فصل چهارم احکام Options (حق اختیار معامله) و در نهایت حکم قراردادهای ترکیبی، سوآپ، وارانت بیان می شود.

کتاب ابزارهای مشتقه (بررسی فقهی و اقتصادی) در شمارگان 2000 نسخه و در حجم 382 صفحه و با قیمت 4000 تومان بر پیشخوان کتابفروشی ها قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader