سبد خرید

خشونت و مدارا بر روی پیشخوان

کتاب آسیب شناسی ادبیات اجتماعی معاصر با درنگی در باب خشونت و مدارا اثر حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر رشاد، ریاست محترم پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در حجم ۱۰۴ صفحه و با قیمت ۱۱۰۰ تومان برای دومین بار در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه تجدید چاپ شد.

این کتاب ، در دو فصل سامان یافته است؛ فصل یکم، عهده دار بررسی مبانی مدارا از منظر اسلام است و فصل دوم نیز به مفهوم شناسی و مصداق پژوهی خشونت و مدارا و حسن و قبح هریک پرداخته است.
فصل نخست با طرح اجمالی مبانی معرفت شناختی، جهان شناختی و انسان شناختی اسلامی و نیز بیان وحدت دین و حب از دید پیشوایان معصوم، مبانی مدارات را شرح کرده و با اشاره به رفتارشناسی اجتماعی پیامبر اعظم(ص) پایان یافته است. این فصل متن مقاله ای است که نویسنده، آن را در کنفرانس "ادیان و صلح و خشونت" که مشترکاً از سوی دانشکده بیرمنگام انگلیس و مرکز گفت و گوی ادیان و تمدن های ایران برگزار شده بود، ارائه کرده است.
فصل دوم کتاب، با آسیب شناسی ادبیات اجتماعی معاصر ایران، ضمن اشاره به آفاتی همچون «بدفهمی اصطلاحات نوپدید»، «کاربرد نابجای واژگان سیاسی»، و«کاربست حربه انگارانه اصطلاحات» برای هریک از آفات مثالهایی را ذکر کرده است. این فصل نیز متن سخنرانی نویسنده در انجمن فارغ التحصیلان ایرانی در فیلیپین است.

علاقمندان جهت دریافت این کتاب می توانند به نمایشگاه و فروشگاه دائمی کتاب اندیشه به نشانی تقاطع بزرگراه شهید مدرس و خیابان شهید بهشتی- شماره ۱/۲۷۱ مراجعه نموده یا با شماره های ۸۸۵۰۳۳۴۱ و ۸۸۷۳۰۴۴۶ تماس بگیرند یا از طریق سفارش آنلاین این پایگاه اطلاع رسانی اقدام نمایند. 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
preloader