سبد خرید

راز شهرت صادق هدایت به چاپ چهارم رسید

کتاب راز شهرت صادق هدایت اثر محمدرضا سرشار ( رضا رهگذر) برای نخستین بار در سال 1385 به زیور طبع آراسته گردید که به دلیل استقبال نسل جوان در همان سال و در کمتر از شش ماه به چاپ دوم رسید؛ و در اواخر سال 1386 چاپ سوم آن و بلافاصله چاپ چهارم بر روی پیشخوان کتابفروشیها قرار گرفت.
واقعیت این است که صادق هدایت، با وجود آن همه تبلیغات خارجی و داخلی برای آثارش، هرچند در محافل شبه روشنفکری داخلی، و از طریق آنها در میان طیفی از جوانان، به نام و شهرتی -به تعبیر خودش- « مشکوک» رسید، اما شهرت وسیع و اصلی وی و اقبال گسترده به آثارش- چه در قالب معرفی و نقد و چه مطالعه آنها- تنها پس از خودکشی او در یک کشور غریب اروپایی و دفن در همان جا، برای وی و آثارش حاصل شد. به عبارت دیگر، بت و اسطوره‌سازی کاذب از هدایت، تنها پس از مرگش از وی انجام شد و در این راه، چنان مبالغه‌هایی صورت گرفت که صدای برخی از دوستان بالنسبه منصف او را هم، به اعتراض بلند کرد.
 به این ترتیب محمدرضا سرشار به همراه آقایان شهریار زرشناس، دکترمحسن پرویز و …، طی جلساتی در گروه « ادبیات اندیشه» پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کل آثار داستانی و نوشته‌های پراکنده هدایت را مورد بررسی و نقد جمعی قرار دادند و حاصل کار، به صورت کتاب راز شهرت صادق هدایت و نقد دیگر آثار وی به صورت مستقل شد.
کتاب حقیقت بوف کور دومین اثر از این نویسنده می باشد که به نقد متفاوت بر بوف کور ، شاخص ترین اثر صادق هدایت می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader