سبد خرید

همایش کتاب سال حوزه، شاخص و معیار ارزشمندی برای ارتقاء کیفیت علوم انسانی ـ اسلامی است.

همایش کتاب سال حوزه، شاخص و معیار ارزشمندی برای ارتقاء کیفیت علوم انسانی  ـ اسلامی است

 

به مناسبت برگزاری بیست و یکمین دوره جایزه کتاب سال حوزه و انتخاب سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان ناشر برگزیده، گفت و گویی کوتاه با مدیرعامل سازمان انتشارات آقای سیدغلامرضا حسینی به عنوان «پر افتخارترین ناشر همایش کتاب سال حوزه» داشته که در ادامه شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

ـ نظر شما در مورد برگزاری مراسم جایزه کتاب سال حوزه چیست؟

همایش کتاب سال حوزه یک ابتکار قابل اعتناء است که بعد از بیست و یک دوره برگزاری به یک شاخص و معیار ارزشمند برای ارتقاء کیفیت علوم دینی بالاخص علوم انسانی ـ اسلامی تبدیل شده است و یک رقابت ارزشمند و مفید را میان محققان حوزه‌ی علوم دینی تدارک کرده که هر ساله میزان تولید محتوا، حجم و کیفیت محتوای تولید شده ارزیابی و در پایان به صاحبان آثار برتر عناوین برگزیده، شایسته تقدیر و شایسته تحسین اعطا می‌شود.

ـ جایگاه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را در این جایزه معتبر علمی چگونه ارزیابی می کنید؟

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان یک نهاد علمی موفق همیشه آثارش را در معرض ارزیابی‌های مختلف قرار داده و حداکثر همکاری را با همایش کتاب سال حوزه نیز داشته است، علاوه بر حضور در جمع داوران و ارزیابان، با حساسیت خاص رویدادهای همایش را دنبال کرده و در بیشتر ادوار همایش آثار برگزیده و شایسته تقدیر داشته است.

ـ همکاری سازمان انتشارات با همایش کتاب سال حوزه چگونه است؟

سازمان انتشارات به دلیل برخورداری از جایگاه یک ناشر در همایش کتاب سال حوزه حضور مستمر و اثر بخشی داشته و کتاب‌های منتشر شده را وفق ضوابط به دبیرخانه همایش ارسال نموده است. سازمان انتشارات «پرافتخارترین ناشر همایش کتاب سال حوزه» است.

ـ در بیست و یکمین دوره جایزه کتاب سال، شرایط سازمان انتشارات چگونه است؟

الحمدلله چهار کتاب از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در بیست و یکمین دوره حائز کسب رتبه شده‌اند: پیش انگاره‌های انسان شناختی علم سلوک اثر علی فضلی شایسته تقدیر ـ درباره مانایی و میرایی اثر احمد شاکری شایسته تقدیر ـ عدالت سیاسی در قرآن کریم اثر سیدکاظم سیدباقری شایسته تقدیر ـ وجوه سیاسی در اسماء حسنی اثر بهرام دلیر شایسته تحسین و به همین واسطه سازمان انتشارات نیز مجدد به عنوان «ناشر برگزیده بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه» انتخاب شده است. پژوهشگاه تاکنون ۶۵ عنوان ارزشمند را در ادوار مختلف بیست و یک ساله این جایزه معتبر علمی به خود اختصاص داده که نشان از مجاهدت علمی مجموعه پژوهشگاه است.

جایزه کتاب سال حوزه معیار ارزشمندی برای ارتقاء کیفیت علوم انسانی اسلامی است. پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه نیز به عنوان پژوهشگاه تراز مدافع و مروج گفتمان انقلاب در حوزه اسلامی سازی علوم این افتخار را دارد تا به عنوان ناشر برتر حوزه دین، عنوان پر افتخارترین ناشر برگزیده حوزوی را نیز به خود اختصاص دهد.

نکته پایانی؟

کسب این عنوان ارزشمند را محضر حضرت آیت‌ا… رشاد ریاست مکرم پژوهشگاه، اعضای معزز هیئت علمی و همه‌ی همکاران که در کسب این موفقیت‌ها نقش داشته‌اند تبریک عرض می‌نمایم. از مسئولین کتاب سال حوزه نیز که این اقدام ارزشمند را سالانه با زحمت فراوان تدارک، طراحی و اجرا می‌کنند، صمیمانه سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader