سبد خرید

پیشنهاد امروز، کتاب‌های عالمی که از اسرار تاریخ ایران آگاه بود و منذرِ تاریخ شد.

متفکر ژرف اندیش و نویسنده توانا٬ استاد علی ابوالحسنی (منذر)، از سلسله جنبانان مواجهه با انحرافات فکری بود که به باور بسیاری از بزرگان حوزه و دانشگاه٬ در شناخت اسرار تاریخ ایران بی بدیل بود.

«غیرت دینی»، «جریان شناسی»، «جامعیّت علمی» و «اجتهاد در تاریخ پژوهی» او را به یکی از «سرمایه‌های بزرگ تاریخنگاری ایران» تبدیل کرد و توانست در طول عمر کوتاه و پربارش، قریب به 50 کتاب ارزشمند و بیش از 300 مقاله را در رشته های تاریخ تشیع، ادبیات اندیشه، و فرهنگ و هنر ایران سامان دهد. 

او در پی سالیان طولانی تحقیق و جست وجو، صاحب تئوری ویژه‌ای در نگرش به تاریخ اسلام و ایران شده بود که رابطه ایران و تشیع را به مثابه ظرف و مظروف میدانست و ارزش ظرف را در گروی بقای مظروف قلمداد میکرد.

بر این اساس٬ پیشینه درخشان هویتی ایران را ارج می نهاد و رمز بقای این سرزمین را در گروی پیوند عمیق تاریخ ایرانی با فرهنگ شیعی آن می دید. از این روی اگر به شعائر شیعی همچون رسم سیاهپوشی در سوگ ائمه نور (ع) می پرداخت٬ یا به جغرافیای معرفتی حکیم ابوالقاسم فردوسی در سنت شیعی نظر می نمود و یا به گنجینه سرشاری از ذوق و فرهنگ ایران اسلامی می پرداخت٬ همه بدین منظور بود تا زنگار غرب زدگی و خودباختگی را از  فکر و روح جوانان زدوده و پرچم اعتلای میهن اسلامی را برافرازد.

از منذر عزیز٬ آثار پر عیاری در دست است که بخش مهمی از آن به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه به زیور طبع آراسته گردیده و همچون چراغی فروزان فراروی حق جویان است.

در مجموعه پژوهشگاه از مرحوم استاد6 اثر که هر کدام به نوبه‌ی خود از قوام و ارزش علمی و پژوهشی کم‌نظیری برخوردار است به یادگار مانده است.

کتاب بوسه برخاک پی حیدر(ع) بحثی در ایمان و آرمان فردوسی با نقد نظریات و آرای برخی شاهنامه پژوهان معاصر ـ سیاه‌پوشی در سوگ ائمه نور علیهم‌السلام (ریشه‌های تاریخی، مبانی فقهی) ـ زمانه و کارنامه محمد مسعود ـ ذوق لطیف ایرانی دفتر اول(پیش‌پرده) ـ ذوق لطیف ایرانی دفتر دوم (لبخند علما) و ذوق لطیف ایرانی دفتر سوم(خاطرات خوشمزه) ـ با کلیک روی نام هر کتاب می‌توانید معرفی آن را مطالعه فرمایید. قیمت دوره‌ی شش جلدی کتاب‌های استاد 131000 تومان می‌باشد که با احتساب طرح تخفیف با قیمت 91700 تومان به صورت تحویل رایگان به علاقمندان تقدیم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader