سبد خرید

پیشنهاد امروز ـ اقتصاد اسلامی در آثار استاد حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسویان

استاد سید عباس موسویان سال ۱۳۳۹ در عجب‌شیر، یکی از بخش‌های آذربایجان شرقی متولد شد. تحصیلات خود را در این شهر پی گرفت و از دوره دبیرستان به شهر تبریز آمد و در هنرستان صنعتی در رشته برق به تحصیل خود ادامه داد. سال ۱۳۵۸ خورشیدی، پس از قبولی در رشته برق وارد دانشگاه شد اما پس از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه‌ها، سال ۱۳۶۰، به حوزه علمیه قم رفت و به تحصیل علوم دینی مشغول شد.

وی همزمان در رشته اقتصاد نظری در دانشگاه مفید به تحصیل پرداخت و سال ۱۳۶۸، به مدت ده سال به درس خارج فقه و اصول مشغول بود. سال ۱۳۷۳، برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد نظری وارد دانشگاه شهید بهشتی تهران شد و بعد از آن به تحصیل در دوره دکترای تخصصی تفسیر و علوم قرآن در همین دانشگاه مشغول شد. این اندیشمند اسلامی در سال ۱۳۸۲ شمسی، دکترای تخصصی تفسیر و علوم قرآنی خود را گرفت و موفق شد سال ۱۳۸۴، مدرک دکترای فقه اقتصادی را از حوزه علمیه قم نیز دریافت کند.

وی در تاریخ 28 آبان 1392 و در دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، اولین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی را به خود اختصاص داد.

ایشان در حال حاضر استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است و تاکنون 8 عنوان تحقیقات و تألیفات استاد سیدعباس موسویان با مجموع شمارگان 26300 نسخه در سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه و کانون اندیشه جوان سامان یافته است که اسامی کتاب‌های منتشر شده به شرح زیر است:

ـ ابزارهای مالی اسلامی (صکوک)

ـ طرح تحول نظام بانکی

 ـ تجربه بانکداری بدون ربا در ایران

ـ قرض‌الحسنه تعاونی در اسلام( الگوی جدید توسعه فعالیت‌های قرض‌الحسنه در کشور)

ـ آشنایی با بازار سرمایه اسلامی (بورس)

ـ بانکداری بدون ربا از نظریه تا عمل (ناموجود)

ـ پس انداز و سرمایه گذاری در اقتصاد اسلامی (ناموجود)

ـ بازار سرمایه اسلامی (ناموجود)

علاقمندان تا 20 اردیبهشت فرصت دارند، مجموع آثار این محققق تراز اول اقتصاد را با 30% تخفیف ویژه به جای مبلغ 121000 تومان با پرداخت 84700 تومان و تحویل رایگان در هر نقطه از کشور تهیه فرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader