سبد خرید

چاپ سوم کتاب خدا در حکمت و شریعت منتشر شد.

چاپ سوم کتاب خدا در حکمت و شریعت، اصطیاد معارف عقلی از نصوص دینی اثر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن قدردان قراملکی منتشر شد.

این کتاب از سلسله آثار گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است که در حجم 500 صفحه و برای سومین بار با قیمت 52000 تومان تجدید چاپ شده است.

معرفی:

پیشینه بحث خداشناسی به آغاز خلقت انسان یعنی آدم ابوالبشر برمی­‌گردد که از آن تاریخ به بعد سر پرده توحید، شرک و کفر در زندگی انسان جاری بوده، منبع نظریه­‌پردازی در این عرصه دو منبع آسمانی یعنی وحی و دین و زمینی یعنی عقل انسان می­‌باشد. کتاب خدا در حکمت و شریعت با رویکرد جامع‌­نگرانه به تبیین خداشناسی می­‌پردازد. نویسنده با استقراء مباحث عقلی وفلسفی خداشناسی و تطبیق آن­ها بر نصوص دینی به این رهاورد رسیده که اکثریت مباحث عقلی­ای که فلاسفه در قرون متمادی به تبیین آن پرداخته­اند، در نصوص دینی اسلام (قرآن و روایات نبوی و ولوی) مورد اهتمام قرار گرفته است. روش این تحقیق کتابخانه‌ای از نوع توصیفی و تحلیلی است، به این صورت که نویسنده نخست اصل نظریه را با رویکرد عقلی و فلسفی تقریر نموده سپس با گزارش آیات و روایات مربوطه و تبیین آن­ها با اشاره به تفاسیر فلاسفه اسلامی به مقایسه و تطبیق آن دو می­‌پردازد. این کتاب در چهار فصل سامان یافته است: فصل اول: کلیات فصل دوم: اصطیاد براهین عقلی اثبات خدا از نصوص دینی فصل سوم: اصطیاد براهین عقلی توحید از نصوص دینی فصل چهارم: تلخیص و نتیجه گیری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader