سبد خرید

کتاب سیاه‌پوشی در سوگ ائمه نور(علیهم السلام) اثر مرحوم علی ابوالحسنی(منذر) برای بار چهارم تجدید چاپ شد.

سیاه‌پوشی در سوگ امامان پاک(علیهم السلام) به ویژه در مصیبت جانسوز کربلا،‌ در عصر ما یکی از شعائر مهم شیعه است؛ شعاری چشمگیر و مؤثر که رونق و رواجی عام دارد.

شیعه در ایام عادی و روزهای معمول زندگی (به جز دو سه مورد عبا و عمامه…) از پوشیدن لباس سیاه پرهیز می‌کند؛ اما به دهه اول محرم یا آخر صفر، و نظایر آن،‌ که می‌رسد جامه مشکین می‌پوشد و در و دیوار و کوی و برزن را سیاه‌پوش می‌کند… و قرن‌ها است که تاریخ، در بلاد شیعه‌نشین، ناظر این صحنه است.

لباس سیاه، نشانه عشق و دوستی به ساحت امامان پاک است و اعلام جانبداری از سرور آزادگان در جبهه ستیز حق و باطل؛‌ جبهه‌ای که پهنه میدان آن از بام تا شام تاریخ است و جز به شمشیر حجت آخرین(عج) پایان خوش و محتوم خویش را باز نخواهد یافت. شیعه در عزای امام حسین ـ که درود و رضوان خدا بر او باد ـ ‌لباس مشکین می‌پوشد تا درد درون را از مصیبتی که با قتل عزیز زهرا (علیها السلام) بر اسلام ـ‌ بلکه بر انسان ـ ‌رفته است فریاد کند، و نفرت خویش را از خیل ظالمانی که چراغ هدایت را کشته و حرمت عدل و فضیلت را شکستند اعلام دارد. لباس سیاهی که شیعه در هر محرم می‌پوشد، به حقیقت، جلوه دود آهی است که خانه دل او را ـ ‌دل پر عشق او را ـ‌ در عزای حسین(علیه السلام) اندوده است. آری، تنها اشک دیدگان نیست که، در خانه چشم، ‌نشان از عشق استوار شیعه به امام عدل و آزادی دارد؛ شیعه را صد نشان دیگر از عشق و اخلاص در آستین است که یکی از آنها نیز جامه سیاه عزایی است که در عاشورا به تن می‌کند.

شیعه با سیاه‌پوشی خویش در عاشورا، می‌رساند که در منطق وی، (بی‌حسین) جامعه تاریک است.

کتاب سیاه‌پوشی در سوگ ائمه نور(علیهم السلام) به تبیین ریشه‌های تاریخی و اعتقادی سنت سیاه‌پوشی در عزای ائمه نور(ع) به ویژه سالار شهیدان(ع) می‌پردازد، و شیوه تدوین و نگارش آن، چنان انتخاب شده که در عین بهره‌مندی خواص، برای عموم علاقمندان را نیز سودمند است.

کتاب شامل هفتاد صفحه عکس رنگی از مراجع عظام تقلید، علمای اعلام و خطبای کرام و شخصیت‌های برجسته علمی و سیاسی است.

این کتاب 594 صفحه‌ای در قطع رقعی با قیمت 79000 تومان و برای بار چهارم منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader