سبد خرید

شایعات فضای مجازی در جدیدترین کتاب سید بشیر حسینی و طاها ساقیان

کتاب «لایک ممنوع» نوشته دکتر سید بشیر حسینی و طاها ساقیان یکی از کتاب‌های پرمخاطب نمایشگاه کتاب است که توسط کانون اندیشه جوان عرضه می‌شود.

سید غلامرضا حسینی مدیر عامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: این سازمان، تاکنون بیش از 1500 عنوان کتاب و نشریه را چاپ کرده است که از این تعداد، اکنون 700 عنوان کتاب‌ فعال داریم که در نمایشگاه کتاب عرضه شده است. باید اشاره کنم که همه‌ساله، در حدود 100 عنوان کتاب جدید را در نمایشگاه کتاب عرضه می‌کردیم اما با توجه به مشکلاتی که در سال 97 در حوزه کاغذ وجود داشت، تولیداتمان کاهش پیدا کرد و در نمایشگاه کتاب امسال، 50 عنوان کتاب جدید را عرضه کردیم.

وی به کتاب‌های شاخص چاپ اولی این انتشارات اشاره کرد و گفت: کتاب‌های «آرای اخلاقی ملاصدرا»، «ثبات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران» و «جایگاه زنان در پیشرفت جامعه» از جمله کتاب‌های شاخص چاپ اولی هستند که با استقبال خوبی نیز روبه‌رو بودند، علاوه بر این، با تأسیس کانون اندیشه جوان، تلاش کردیم تا آثار متنوع‌تری را برای نوجوانان و جوانان عرضه کنیم، برای مثال، کتاب «لایک ممنوع» نوشته آقای دکتر سید بشیر حسینی، از جمله این کتاب‌ها است. این اثر، به موضوع شایعات در فضای مجازی و آسیب‌های ناشی از آن می‌پردازد که فروش خوبی نیز داشته است. عنوان لایک ممنوع بدین معنی است که نباید هر چیزی را در فضای مجازی تأیید کنیم چرا که عواقبی را با خود به‌همراه دارد.

او به چاپ یک جلد دیگر از مجموعه «اخلاق الهی‌» اشاره کرد و گفت: جلد 13 از کتاب «اخلاق الهی» اثر آیت‌الله العظمی مجتبی تهرانی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هایمان است که در نمایشگاه امسال رونمایی شد. اخلاق الهی، یک مجموعه کتاب 17جلدی است که تا سال گذشته 11 جلد از آن منتشر شده بود و یک جلد دیگر آن در نمایشگاه کتاب 98 عرضه شد. باید بگویم که مجموعه اخلاق الهی تاکنون بیش از 100 هزار نسخه در تمام مجلدات فروش داشته است.

حسینی در مورد دیگر کتاب‌های پرفروش این انتشارات در نمایشگاه امسال گفت: کتاب «جریان‌شناسی سیاسی در ایران» نوشته آقای دکتر علی دارابی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب انتشارات است که تجدید چاپ شده و به چاپ 22 رسید. تاکنون بیش از 40 هزار جلد از این کتاب فروش رفته است، علاوه بر این، کتاب «موج فتنه» نوشته آقای احمدحسین شریفی به فروش بیش از 100 هزار جلد رسیده است.

مدیر انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مورد چاپ کتاب‌هایی ویژه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی گفت: در پایان سال 97 و به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 40 کتاب پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی را با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی کردیم، بر همین اساس، در نمایشگاه سی و دوم، بخش ویژه‌ای را برای آثار مربوطه در نظر گرفتیم و کتاب‌های مربوط به انقلاب اسلامی را با تخفیف ویژه عرضه کردیم. تخفیف‌های نمایشگاهی کتاب‌های ما 10 درصد است اما برای کتاب‌های انقلاب اسلامی، 30 درصد تخفیف درنظر گرفتیم.

حسینی در پایان صحبت‌های خود گفت: به‌نظرم یکی از بزرگ‌ترین مسئله‌هایی که در سال 98 می‌تواند دغدغه ناشران را بیش‌تر کند، موضوع کمبود کاغذ است. اکثر ناشران کشور با مشکل گرانی کاغذ و زینک که عمده مواد اولیه یک کتاب است، مواجه هستند و باید تدابیری برای این موضوع اندیشیده شود. به‌نظر می‌رسد که در نمایشگاه کتاب امسال، قیمت کتاب‌ها به قیمت‌های روز نرسیده است چرا که هنوز هم می‌توان کتاب‌هایی را با قیمت‌های مناسب پیدا کرد اما این کتاب‌ها تمام شده و قیمت کتاب به‌صورت ناگهانی افزایش می‌یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader