سبد خرید

حضور چشم‌گیر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در نمایشگاه سی و دوم

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، 2 روز تا بزرگترین رویداد فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باقی مانده است. حضور فعال سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به عنوان ناشر برتر فرهنگ و اندیشه اسلامی در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ما را بر آن داشت تا ضمن گفتگو با سیدغلامرضا حسینی مدیرعامل این سازمان، از چند و چون حضور امسال این انتشارات در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران جویا شویم.

در ادامه شما را به خواندن این گفت‌وگوی کوتاه دعوت می‌کنیم:

ـ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را چگونه ارزیابی کنید؟

نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور محسوب می‌شود، سال‌هاست که متولیان برگزاری نمایشگاه تلاش می‌کنند این رویداد صرفاً یک فروشگاه بزرگ کتاب نباشد و به نوعی تبدیل به یک جشنواره فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی شود، در عین حال تولید کتاب به عنوان یکی از شاخص‌های پیشرفت در جهان محسوب می‌شود.

هرچند تا برگزاری «نمایشگاه مطلوب» هنوز فاصله وجود دارد ولی در وضعیت فعلی نیز نقش مؤثری در شکوفایی و بالندگی و سرزندگی فرهنگی کشور ایفا می‌کند.

ـ سازمان انتشارات در این دوره از نمایشگاه چه کار ویژه‌ای دارد؟

ارائه‌ی بسته ویژه‌ی مطالعات انقلاب اسلامی و کارنامه انقلاب، به صورت خاص در غرفه و همچنین تخفیف ویژه‌ی 30 درصدی برای کتاب‌های آن به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی و در طلیعه‌ی گام دوم انقلاب به عنوان کارویژه‌ی سی و دومین نمایشگاه ‌بین‌المللی کتاب تهران تدارک شده است.

ـ در سال‌های قبل برخی کتاب‌های منتشر شده‌ی پژوهشگاه نایاب بود، در نمایشگاه امسال چگونه است؟

در فاصله‌ی نمایشگاه سال 97 تا امسال نزدیک 150 عنوان از کتاب‌هایی که شمارگان آنها به اتمام رسیده بود تجدید چاپ شدند و این روند با توجه به نیاز مخاطب ادامه پیدا خواهد کرد، امیدوارم در نمایشگاه امسال مخاطبان دست خالی از غرفه‌ی ما نروند، و کتابهایی را که در نظر دارند بتوانند تهیه کنند.

ـ چند عنوان کتاب چاپ اول دارید؟

فارغ از وضعیت اقتصادی حاکم بر نشر کشور و مضیقه‌های تهیه‌ی مواد اولیه و… از نمایشگاه تا نمایشگاه با نزدیک پنجاه عنوان کتاب چاپ اول میزبان علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهیم بود.

ـ آدرس غرفه سازمان انتشارات و کانون اندیشه جوان مشخص شده است؟
بله، غرفه‌ی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شبستان روبروی راهروی 25 غرفه 573 و غرفه‌ی کانون اندیشه جوان در شبستان راهروی 17 غرفه‌ی 813 واقع شده است.
همکاران سازمان انتشارات از مدت‌ها قبل با برنامه‌ریزی و تدارک امور در تلاش هستند در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران میزبان شایسته‌ای برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی باشند.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader