سبد خرید

نگاهی گذرا و بیانی روان و تبیینی مختصر از ربا،مسیر تاریخی و دلایل نامطلوب بودن ربا در کتابی به نام سکه های گداخته(ربا در زندگی روزمره) اثر علی هوشیار منتشر شد.

 در این کتاب به تبیین ربا، جایگاه آن در اسلام، معاملات آلوده به ربا  در میان مردم ـ اعم از معاملات رایج در بورس، بیمه، بانک و بازارهای غیرمتشکل پولی ـ و در کنار آن نظریاتی را که برای مشروع جلوه دادن بهره مطرح شده، می‌پردازیم و در پایان، مسئولیت افراد، جامعه  و نظام را در قبال مسئله ربا بیان خواهیم کرد. هدف این کتاب بهبود فرهنگ عمومی مردم مسلمان در ارتباط با معاملات در بازارهای مختلف، مسئله ربا و افزایش مطلوبیت زندگی در پرتو شناخت احکام آن است. در این‌باره پاسخ‌های مراجع تقلید گاهی مستقیم بوده   و البته بیشتر اقتباس شده‌اند. بر این اساس،کتاب از چهار فصل تشکیل شده که در فصل اول، مباحث مربوط به ربا، تعریف، تاریخچه، ربا در ادیان   و انواع ربا، در فصل دوم، ربا در معاملات بانکی، در فصل سوم، ربا در بازار غیرمتشکل پولی و در فصل چهارم نیز ربا و مسئولیت افراد، جامعه و نظام مطرح شده است.
این کتاب موضوعات، مطالب و مصداق‌های سودمند و کارگشایی از مسئله ربا را جمع‌آوری کرده و با زبانی شیوا و قالبی کاربردی در اختیار مخاطبان می‌نهد تا به پاسخ‌هایی سودمند درباره یکی از مسائل زندگی روزمره خود دست یابند و بستری مناسب برای بهبود و رشد فرهنگ دینی در مواجهه با مقوله ربا، شناخت آن و پرهیز از آن فراهم آید.


 

“””

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader