سبد خرید

شب های شعر حجره گواهی مختصر بر وجود استعدادهای فراوان در میان طلاب جوان

«شب‌های شعر حجره» عنوان یک سلسله محفل شعرخوانی می‌باشد که در سال‌های تحصیلی ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱ و ۱۳۹۱ ـ ۱۳۹۲ به صورت هفتگی در مدارس حوزه علمیه قم برگزار می‌شد. این محفل‌ها با هدف شناسایی و جذب استعدادهای شعری در میان طلاب جوان، ایجاد دغدغه ادبی بیشتر در بین حوزویان، معرفی شاعران موفق حوزه و به وجود آوردن حال و هوایی هنری در مدارس حوزه علمیه، طراحی و اجرا شد. در هر یک از این محافل که با حضور طلاب علاقمند همراه بود، آثار دریافت شده از طلاب هر مدرسه، توسط صاحب اثر قرائت می‌شد و در ادامه یکی از استادان صاحب نظر و صاحب بیان به نقد و بررسی آثار و بیان راهکارهای رشد و تعالی اشعار می‌پرداخت. این کتاب گزیده‌ای است از آثار ارائه شده در سلسله محافل «شب‌های شعر حجره» و گواهی مختصر بر وجود استعدادهای فراوان در میان طلاب جوان.
برخی از این اشعار، مربوط به شاعران فعال و شناخته شده حوزه می‌باشد که میهمان ویژه محافل بودند و برخی دیگر، آثار طلاب مدارس علمیه است که اغلب از برگزیدگان دو دوره  «شب‌های شعر حوزه» نیز بوده‌اند. تنوع محتوایی و ساختاری خوبی در میان آثار طلاب جوان دیده می‌شود و این امر در موضوع‌های گوناگون و قالب‌های مختلف اشعار این دفتر مشهود است؛ همچنین حضور پر فروغ بانوان طلبه در عرصه شعر جای بسی خرسندی دارد.
بخش اول اشعار کلاسیک از جمله: کربلای دوم، تو بگو، سیل رطب، باران، خاطره، ندامت، یک بغل بغض، آینده روشن، در بهشت، داغ تازه، ناله آهسته و… بخش دوم اشعار نو از جمله: شوق زیستن، با دست بسته، فراموشی، ولی هنوز، هر روز و…
این کتاب به کوشش سیدمحمدجواد شرافت با شمارگان۵۰۰ نسخه در ۱۰۰صفحه و قیمت ۷۰۰۰ تومان منتشر شده است.

 

“””

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
preloader