سبد خرید

مجموعه از نگاه نبوی(ص) ـ دفتر بیست و یکم: اهل کتاب منتشر شد.

“آیات مکرر قرآنی که در باب اهل کتاب نزول یافته نشان می دهد که این گروه که در دوران فترت پس از انبیاء خود به تحریف کتب الهی پرداخته اند، در برابر دعوت خیرخواهانه و پیوسته رسول الله مکر، پیمان شکنی، مباحثه و محاجه عناد آمیز را در پیش گرفتند. وقوع چهار غزوه بزرگ در دوران ده ساله مدنی میان مسلمانان و یهودیان که برخی از آنان دولت اسلامی را به سقوط و نابودی تهدید می نمود گویای فتنه انگیزی این جماعت برای برکندن ریشه اسلام است. البته در این بین خداوند از صالحان از اهل کتاب یاد می کند که دعوت حق را لبیک گفته و به خیل مخلصان مسلمان  پیوستند.
آنچه در این کتاب بدان پرداخته شده است بیان اجمالی از کنش و واکنش صورت گرفته در تعامل پیامبر رحمت با اهل کتاب است. طبیعتاً ذکر همة حوادث در این مجال امکان پذیر نبوده لذا پس از مقدمه ای واجب در باب وضعیت دینی شبه جزیره و عقاید اهل کتاب در ارتباط با ظهور پیامبر خاتم، به مصادیق این تعامل پرداخته شده و تبیین مختصری نیز ارائه گردیده است. 
فصل اول کلیات، فصل دوم: اهل کتاب در نظام اسلامی مدینه، فصل سوم: پیامبر در تعامل با مسیحیان 
این کتاب به قلم سیده فهیمه ابراهیمی با شمارگان 1000 نسخه، 128 صفحه و قیمت 5000 تومان به صورت مشترک توسط کانون اندیشه جوان و دفتر نشر معارف منتشر شده است. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader