سبد خرید

مجموعه از نگاه نبوی(ص) ـ دفتر بیستم: تمدن منتشر شد.

نقش اساسی و بی بدیل پیامبر اکرم(ص) در پایه گذاری و تأسیس این تمدن عظیم است. از آنجا که دوران طلایی تمدن اسلامی، قرون چهارم و پنجم هجری بوده است، توجه اکثر محققانی که در رابطه با تمدن اسلامی پژوهش هایی داشته اند به این دوره معطوف بوده و نقش پیامبر(ص) و دین اسلام در پایه گذاری این تمدن، کمتر مورد توجه قرار گرفته است که در این کتاب به دنبال آن هستیم  تا نقش ایشان را به عنوان پایه گذار تمدنی که روزگاری شکوفاترین تمدن جهان بود بررسی کنیم.
در شکل گیری هر تمدنی، عوامل متعددی همچون امنیت و آرامش، تعاون و همکاری، وحدت و یکپارچگی، رفاه نسبی، اخلاق و… تأثیرگذار است که در شکل گیری تمدن اسلامی نیز این عوامل تأثیرگذار بود.
در این کتاب که شامل سه فصل می شود، در ابتدا در قسمت کلیات، مسائل کلی تمدن و تمدن اسلامی و برخی نظریه های مطرح شده آمده است و در ادامه، در قسمت های بعدی اقدام های پیامبر(ص) در زمینه ایجاد تمدن اسلامی ذیل عوامل مؤثر در شکل گیری تمدن اسلامی بررسی و بیان می شود. 
این کتاب به قلم محمود صادقی علوی با شمارگان 1000 نسخه، 84 صفحه و قیمت 4000 تومان به صورت مشترک توسط کانون اندیشه جوان و دفتر نشر معارف منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader