سبد خرید

مجموعه از نگاه نبوی(ص) ـ دفتر دوازدهم: شعر و شاعری منتشر شد.

این کتاب برآنست تا در نخستین فصل، به شعر پیش از ظهور اسلام بپردازد و از نوع، ویژگی، و موضوع آن پرده بردارد و جایگاه شاعر آن دوره را به مخاطب بنمایاند، تا در نهایت مخاطب به پاسخ این پرسش برسد که در زمان پیدایش اسلام، شعر و شاعری در نزد عربها چه جایگاهی داشته و بر چه محوریتی میچرخید و آن حضرت در چه فضایی ظهور کردند؟
در دومین فصل، نگاه اسلام و قرآن کریم درباره شعر و شاعری مورد نقد و تحلیل قرار میگیرد، تا نگاه و برخورد پیامبر اعظم(ص) به شعر و شاعران آن دوره و داوریهایی که نسبت به این موضوع داشته، برای مخاطب دریافتنی تر باشد.
فصل سوم این کتاب به تأثیر پیامبر اکرم بر روند شعر و شاعری اختصاص یافته، و در آن از تعامل آن حضرت با شعر و شاعران صحبت خواهد شد. تعاملی که میتوان آن را از منظرهای مختلفی همچون سرایش شعر، قرائت شعر، گوش دادن به شعر، و دعوت به سرایش شعر به بحث کشاند.
در واپسین گام از تأثیر آن حضرت بر اسلوبها و موضوعات شعر و نثر سخن میرانیم و تأثیرگذاری آن حضرت را بر موضوعاتی همچون مدایح نبوی، معارضات، بدیعیات، رثاء، شعر جهاد، و معراج نامه مورد ارزیابی قرار میدهیم و آنها را فرادید مخاطب قرار میدهیم.
این کتاب به قلم علی نجفی ایوکی و محسن سیفی با شمارگان 1000نسخه، 104 صفحه و با قیمت 4000تومان به صورت مشترک توسط کانون اندیشه جوان و دفتر نشر معارف منتشر شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader