سبد خرید

مجموعه از نگاه نبوی(ص) ـ دفتر هفتم: خانواده منتشر شد.

خانواده کهن­ترین و اصیل­ترین واحد اجتماعی است که به دلیل اهمیت شگرف و آثار ماندگار آن از دیر باز مورد توجه اندیشمندان بوده است. اگر خانواده بر اساسی صحیح استوار گردد و نیتی الهی همراه با انس و عاطفه زمینه ساز تشکیل آن باشد، بستر ساز پاکی و طهارت در روابط اجتماعی خواهد بود.
این کتاب با عنوان خانواده از منظر پیامبر(ص) در پی آن است که برخی آموزه­های نبوی در زمینۀ ازدواج، خانواده، حقوق والدین، تربیت فرزندان و رفتار با همسر را به عنوان برترین سرمشق برای زندگی سعادتمندانه، در منظر مخاطب قرار دهد. می­توان گفت که گرچه رفع نیازهای جسمی و روحی مهمترین دلیل تشکیل خانواده است اما آنچه که بر اهمیت این بنیان می‌افزاید، آن است که رفع نیازها با قبول مسئولیت همراه است. مسئولیتی که با امر الهی ایجاد شده و بین زن وشوهر تقسیم می‌شود و در طول زندگی این محبت و عاطفه و تعهد و مسئولیت پذیری به فرزندان نیز آموزش داده می‌شود. از سوی دیگر تشکیل خانواده زمینه ساز ارتباطات گسترده‌ای برای همسران گشته و اجتماعی شدن و همزیستی عاطفی را به دنبال دارد.
بخش اول: کلیات ـ فصل اول: پیامبر(ص) و خانواده
بخش دوم: رفتار پیامبر با همسرانش ـ فصل اول: رفتارهای عاطفی پیامبر(ص) با همسرانش ـ فصل دوم: رفتارهای فرهنگی پیامبر با همسران ـ فصل سوم: آسیب شناسی خانواده
این کتاب به قلم فرزانه حکیم زاده با شمارگان 2000 نسخه، 120 صفحه و قیمت5000 تومان به صورت مشترک توسط کانون اندیشه جوان و دفتر نشر معارف منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader