سبد خرید

کتاب(( رهبر و رهبری)) در فضای مجازی منتشر شد.

 انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، یکی از اثرگذارترین جریان های فکری – فرهنگی و سیاسی – اجتماعی دوران معاصر است و امیدِ تشکیل نظامی با معادلات و ساختاری نوین و مبتنی بر ارزش های عالی الهی را در روح و روان بشرِ سرخورده از ایدئولوژی ها و نظام های بشری و مادی، زنده کرده است.
یکی از تأثیرات مهم این جریان الهی، برانگیختن اذهان و اندیشه ها در راستای شناخت مبانی نظری، ارزش شناختی، حقوقی و پیامدها و کارکردهای این نظام و حدود پایایی و پویایی آن است. شناخت توانمندی های اسلام در پاسخ گویی به نیازهای انسان معاصر، نسبت اسلام و سیاست، پیشینه و مبانی ولایت فقیه، رابطه ولایت فقیه و مردم سالاری، از نخستین پرسش های اغلب افرادی است که با الگوی سیاسی برآمده از فقه سیاسی شیعه و انقلاب اسلامی ایران روبه رو می شوند.
از سوی دیگر، تجربه بیش از سی سال بنیان گذاری نظام جمهوری اسلامی با رهبری ولایت فقیه، زمینه خوبی برای مطالعه تحلیلی ساختار این نظام و بررسی عملکرد و برون دادهای آن به ارمغان آورده است.
دو عامل مهمی که بر این دغدغه مندی افزوده و شتاب جست و جوگری و پرسش گری در این عرصه را صدچندان کرده اند، یکی وجود جوانانی پاک دل، کمال خواه و پرسش گر است، که از افتخارات و سرمایه های بزرگ ایران اسلامی اند و دیگری تولید انبوه شبهات و پرسش ها از سوی مخالفان و معاندان این نظام و گستراندن آنها در سطوح گوناگون جامعه، در راستای تهدید نرم انقلاب اسلامی است؛ غافل از اینکه با این گونه حرکت ها، ناخواسته و نادانسته، در خدمت این انقلاب قرار گرفته اند؛ زیرا آنان با تلاش های خود، بر عطش پرسش گری جوانان می افزایند و شرایط روانی لازم را پدید می آورند؛ تا مکتب غنی اسلام، معارف بلند خود را گوارای دل های عطشناک پرسش گر و دانشجو سازد.
کتاب ((رهبر و رهبری)) به قلم حمیدرضا شاکرین، محسن ملک افضلی اردکانی و سیدسجاد ایزدهی، تعدادی از پربسامدترین پرسش های این عرصه را با رعایت ایجاز و اختصار بازمی کاود.
در بخش نخست که عنوان پرسش های اندیشه سیاسی را بر پیشانی دارد، تلاش شده تا گزیده ای از پرسش های بنیادین حکومت دینی و ولایت فقیه، در نهایت اختصار، پاسخ داده شوند.
قسمت دوم، به پرسش های ناظر به ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، مسائل مربوط به حقوق اساسی، کاردکرد نهادهای قدرت و دیگر شبهات مربوط به آن می پردازد.
بخش پایانی، عهده دار بررسی پرسش ها و شبهات ناظر به عملکرد حضرت آیت الله خامنه ای، در دو دهه رهبری انقلاب اسلامی است.
با توجه به اهمیت موضوع نسخه الکترونیکی آن برای استفاده همه ی علاقمندان به صورت رایگان در فضای مجازی منتشر  می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در حال بارگذاری ...
preloader